wtorek, 31 marca 2015

Azelac Peel- kwas azelainowy

Azelac Peel to peeling medyczny marki Sesderma zawierający kwas azelainowy o stężeniu 20% i pH 2,5. Został stworzony z myślą o skórach naczyniowych, wrażliwych, także z trądzikiem różowatym.

Właściwości kwasu azelainowego:

Kwas azelainowy działa przeciwzapalnie, wycisza skórę i ogniska rumieniowe niwelując grudki, krostki i ropne stany zapalne, dzięki czemu polecany jest też dla skór trądzikowych.
Reguluje również proces rogowacenia naskórka oraz działa przeciwbakteryjnie - niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, zmniejsza produkcję łoju, działa przeciwzaskórnikowo.
Dodatkowo reguluje pigmentację skóry, przez co wyrównuje jej koloryt i rozjaśnia przebarwienia pozapalne, posłoneczne oraz hormonalne.

Wskazania do zabiegu:
- Skóra wrażliwa, naczyniowa
- Trądzik różowaty
- Skóra nadmiernie zanieczyszczona, z nasilonym łojotokiem oraz trądzikiem pospolitym
- Nierównomierny koloryt skóry, melasma i inne przebarwienia
- łuszczyca
- zapalenie mieszków włosowych

Przebieg zabiegu:

Po dokładnym oczyszczeniu oraz odtłuszczeniu skóry nakładamy na twarz Azelac Peel i pozostawiamy na ok. 7-15 minut. Po tym czasie preparat zmywamy zimną wodą. Polecamy łączyć peeling chemiczny z produktami dodatkowymi w celu dostarczenia czystych substancji wzmacniających efekty peelingu. Mogą to być ampułki Natuvilia zawierające azeloglicynę, wit. B3 oraz wyciąg z lukrecji. Składniki te działają kojąco, łagodząco oraz zapewniają dogłębne nawilżenie. Ampułka polecana jest dla skór wrażliwych, naczyniowych. Z kolei dla cery tłustej, mieszanej i łojotokowej polecamy dodatek przeciwtrądzikowy zawierający nikotynamid (wit. B3), kwas salicylowy oraz wyciąg z aloe vera. Ampułka oczyszcza i normalizuje skórę zanieczyszczoną, łojotokową, trądzikową.


Zapraszamy do salonu Laserique na zabieg z użyciem Azelac Peel- można go wykonać jednorazowo w celu oczyszczenia i regeneracji naskórka lub w serii co 14 – 30 dni w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

Azelac Peel- skład:
  • 20% kwas azelainowy
  • 4% kwas mlekowy
  • 2% wyciąg z ostropestu (Sylimarina)
Ampułki Natuvalia- skład:
  • azeloglicyna
  • witamina B3
  • wyciąg z lukrecjiZapraszamy: www.laserique.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz