czwartek, 2 kwietnia 2015

Mandelac Peel- kwas migdałowy

Mandelac Peel to medyczny peeling powierzchowny na bazie kwasu migdałowego o stężeniu 40% i pH 1,5. Otrzymywany jest z hydrolizy gorzkich migdałów. Polecamy go w szczególności dla osób ze skórą wrażliwą, ponieważ nie powoduje szczypania ani podrażnień - dzieje się tak dlatego, ponieważ kwas migdałowy posiada większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, co zapewnia powolniejszą penetrację warstwy rogowej naskórka. Zalecany jest do skóry nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów (AHA). 


Właściwości kwasu migdałowego:

- Duża zdolność przebudowy skóry
Kwas migdałowy działa przeciwzmarszczkowo poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz aktywację regeneracji komórkowej. Kwas ten ma większą zdolność do stymulacji syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej niż inne alfa-hydroksykwasy, np. kwas glikolowy.

- Działanie rozjaśniające
Kwas migdałowy wyrównuje koloryt skóry. Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy posłoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach, po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%, melasma zostaje zredukowana o 50%. 

- Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne
Pod względem chemicznym, struktura kwasu migdałowego jest podobna do struktury antybiotyków o szerokim spektrum działania.
Kontroluje i normalizuje ilość sebum przenikając do mieszka włosowego i redukuje populację P. acnes, poprawiając wygląd skóry z zapalnymi krostkami, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

Wskazania do zabiegu:
- pielęgnacja skóry wrażliwej
- skóra tłusta, łojotokowa – terapia umiarkowanego trądziku
- przy pierwszych oznakach starzenia się skóry
- niejednolita pigmentacja i przebarwienia (starcze, ciążowe, konsekwencja antykoncepcji doustnej)


Przebieg zabiegu:

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, nakładamy na twarz Mandelac Peel i pozostawiamy na 3-8 min. Po tym czasie preparat zmywamy obficie wodą. Polecamy łączyć peeling chemiczny z produktami dodatkowymi w celu dostarczenia czystych substancji wzmacniających efekty peelingu. Mogą to być ampułki Natuvilia zawierające azeloglicynę, wit. B3 oraz wyciąg z lukrecji. Składniki te działają kojąco, łagodząco oraz zapewniają dogłębne nawilżenie. Ampułka polecana jest dla skór wrażliwych, naczyniowych. Z kolei dla cery tłustej, mieszanej i łojotokowej polecamy dodatek przeciwtrądzikowy zawierający nikotynamid (wit. B3), kwas salicylowy oraz wyciąg z aloe vera. Ampułka oczyszcza i normalizuje skórę zanieczyszczoną, łojotokową, trądzikową.

Zapraszamy do salonu Laserique na zabieg z użyciem Mandelac Peel- można go wykonać jednorazowo w celu oczyszczenia i regeneracji naskórka lub w serii co 14 – 30 dni w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

Mandelac żel złuszczający- skład:
  • 40% kwas migdałowy


Zapraszamy: www.laserique.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz