czwartek, 10 września 2015

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym ścieraniu (usuwaniu) najbardziej powierzchownej warstwy skóry, czyli warstwy rogowej naskórka. W mikrodermabrazji diamentowej fragmenty naskórka ścierane są za pomocą specjalnej końcówki wyposażonej w pierścień ścierający zawierający przytwierdzone na stałe mikrokryształki. Złuszczone komórki naskórka są jednocześnie zasysane na ulegający wymianie filtr.

Wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji:

- oczyszczanie skóry trądzikowej i mieszanej
- rozszerzone pory
- zaburzenia rogowacenia naskórka
- rozstępy
- blizny
- powierzchowne przebarwienia posłoneczne
- zmarszczki
- szara, ziemista skóra z cechami fotostarzenia
- peeling (jako alternatywa dla peelingu chemicznego, gdy istnieją przeciwwskazania np. alergie na kwas)

Zastosowanie mikrodermabrazji jest bardzo szerokie. Może być wykonywana również w celu poprawienia przepuszczalności bariery skórnej dla substancji aktywnych kosmetyków wprowadzanych głębiej, tj. do skóry właściwej. Można ją stosować w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi np. mezoterapii bezigłowej, falami radiowymi czy sonoforezą. Metoda doskonale sprawdza się także w połączeniu z peelingami chemicznymi (przy użyciu kwasów medycznych np. migdałowego, azelainowego) w celu zwiększenia głębokości penetracji kwasów.

Efekty stosowania mikrodermabrazji:

Mikrodermabraza wykonywana regularnie wpływa regenerująco i uelastyczniająco na skórę. Naskórek zostaje pozbawiony martwych warstw, dzięki czemu odzyskuje gładkość i bardziej promienny wygląd (traci szary, ziemisty koloryt). W skórze właściwej dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki podciśnieniu wykorzystanym w końcówce ścierającej podczas zabiegu dochodzi do miejscowej stymulacji mikrokrążenia, a co za tym idzie lepszego dotleniania i odżywienia tkanek w skórze właściwej. Podczas mechanicznego złuszczania dochodzi do kontrolowanej reakcji podrażnieniowej, co daje sygnał naszej skórze do regeneracji jak w procesie gojenia. 

Przwciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:

- aktywny, ropny trądzik
- dermatozy zapalne (np. łuszczyca)
- infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonania zabiegu
- skóra naczyniowa, wrażliwa
- trądzik różowaty
- nowotwory skóry, znamiona
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy po zabiegu)

Zapraszamy do salonu Laserique na zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem mikrodermabrazji diamentowej. Pełną ofertę zabiegów wykonywanych w naszym salonie znajdziesz na www.laserique.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz